sezona 2012/13

Králová - Hnojice 1:0 (1:0)

SK Králová Sokol Hnojice 1:0 (1:0)
Branky: Klabačka F.; ŽK: Štefek, Kruk - Mikeš, Kymlička, Čižmar, Smrček

Po dvou odložených kolech jsme se konečně dočkali. Start byl opravdu těžký, jelikož jsme zajížděli k 1. týmu tabulky. Jenže hned od začátku jsme dostali domácí pod tlak a vytvořili si dvě 100procentní šance, ale neproměnili jsme. Pak se hra celkem vyrovnala. Hrálo se spíše mezti vápny. Až když se blížil poločas, přišel faul hostů těsně za 16-kou. Na střílený centr si nejlépe naběhl hráč domácích  a přes golmana se trefil hlavou. 1:0!!! Hned po rozehrání odpískal sudí konec poločasu.

Ve druhé půli si výsledek domácí už pohlídali a tak zápas skončil těsnou prohrou.

Hnojice - Babice "B" 3:5 (2:3)

A3A1806 Sokol Hnojice Sokol Babice B 3:5 (2:3)

Branky: Ambrozek, Hošťálek, Knob - Niessner 2, Dokoupil, Lindaur, Šuba; ŽK: 0 - Dokoupil

Domácí zkonsolidovaným týmem a staronovým trenérem začali velmi agresivně a bojovně. Hosté svým profesorským přístupem byly v defenzivě. První šanci si domácí vypracovali po pěti minutách, ovšem nedali. To hosté přečkali počáteční nápor a hned z prvního útoku se ujali vedení. To na levé straně si narazili Niessner M. s Duškem a z následného centru Dokoupil poslal hosty do vedení. Ti přebírali iniciativu, ale hra byla vyrovnaná. Po čtvrthodině hry spadl nezaviněně hostující Sáblík v pokutovém území a k překvapení všech rozhodčí Švancara nařídil pokutový kop. Ten domácí proměnili a srovnali. Hosté se velmi zlobili.Vzápětí v pokutovém území domácích zahrál bek rukou (nastřelená) a kopala se další penalta. Tu proměnil hostující Niessner M. a opět strhl vedení pro hosty. Ti pomalu převzali otěže zápasu a začali diktovat hru. Zejména když po dlouhém výkopu Dvořáčka, zvýšil  Niessner Martin  na dvougólový stav. Hra se potom přelévala ze strany na stranu a k vidění byly pěkné akce. Po jedné z nich domácí hráč velmi dobře vystřelil přes obránce a trefil přesně dolní roh hostující branky. A šli jsme do kabin.

Druhá půle byla již jasně v režii hostujícího mužstva. Až na posledních deset minut, domácí k ničemu nepustily a sami se dostávali do výhodných pozic. Rozdíl se také zvýšil i brankově. Nejprve vystřelil Dušek, trefil tyč a dorážel Šuba. Neuběhlo mnoho času a Lindaur zvýšil na 5 : 2. Další střela rozezvonila tyč. Svou šanci neproměnil ani střídající Mader – nechal vyniknout domácího gólmana – ale i Lindoš, Derka apod. Domácí v těchto chvílích jen přihlíželi. K poslednímu náporu a pokusu o změnu stavu kupodivu „zatroubil“ domácí gólman. Ten svým dlouhým výkopem skoro překvapil Dvořáčka v brance hostů. Ten jen z vypětím všech sil dostal míč nad břevno své brány. Domácí vrhli všechny síly do útoku a po dobré akci po pravé straně  a následném centru se jim podařilo snížit. To do konce utkání již zbývaly minuty. Hosté své vítězství již ubránili.   (Převzato z tjsokolbabice.cz)

Střelice "B" - Hnojice 2:2 (0:1)

A3A1902 Sokol Střelice B Sokol Hnojice 2:2 (0:1)
Branky: Klajbl, Schmidt - Sáblík, Vyhnánek; ŽK: Nerušil, Vogt - Poláček

V tomto zápase se nám konečně podařilo bodovat. První gol dal Vyhnánek Zd. , kdy "vymotal" domácí obránce a střelou do šibenice otevřel skore. Potom se hra vyvíjela mezi 16-kami  střely byly k vidění ojediněle. Do konce poločasu už gol nepadl.

Ve druhé půli domácím daroval sudí penaltu po obyčejném souboji ve vápně, kterou hráč domácích Klajbl nasměroval doprostřed. 1:1 !! Za chvíli se povedlo domácím otočit skore, kdy po ztrátě balonu jednoho z hostí domácí poslali míč do otevřené obrany a po několika odrazech se dostal míč k Schmidtovi a bylo to 2:1!! Jenže to nebylo vše,  potom jsme si vytvořili neskutečný tlak, který jsme korunovali golem (Sáblík) 2:2!!! Do konce jsme domácí zmačkli před jejich bránou , ale už jsme bohužel nedokázali vstřelit branku a tak jsmee odjížděli s bodem.

Dálov - Hnojice 5:2 (3:0)

A3A1504 TJ Dalov Sokol Hnojice 5:2 (3:0)
Branky: Frank 2, Tomášek 2, Janíček - Knob, vlastní; ŽK: Kratochvíl - Mikeš, Poláček

V dalším utkání jsme zajížděli do Dálova. Zápas začal opět našimi šancemi, ale golem neskončily. Po 15 minutách už začali úřadovat domácí, kdy prošel jeden z Dálováků po levé straně a střelou k přední tyči nedal brankáři šanci. 1:0!! Zanedlouho už to bylo 2:0, kdy z pravé strany proletěl centr přes celé vápno a před útočníkem domácích byla prázdná brána. A třetí gol přišel po přímém kopu, kdy balon propadl až na zadní tyč do brány. 3:0!!! Tím skončil 1. poločas

Ve druhém domácí přidali ještě dvě branky a my dotahovali 5:0. První náš gol dal Knob střelou vedle golmana. A druhý si museli domácí dát sami. 5:2!!!

Hnojice - Mor. Huzová 3:1 (1:1)

A3A2007 Sokol Hnojice Moravská Huzová 3:1 (1:1)
Branky: Hošťálek, Knob, Smrček - Nedvěd; ŽK: Kymlička, Poláček - Řezníček, Tiefenbach, Zahradníček

Konečně jsme se dočkali. A právě v derby!!! Už od začátku bylo vidět, kdo jde za vítězstvím víc. Domácí měli více ze hry a čekalo se na první gol. Ten vstřelil Smrček, když nedal brankáři hostí šanci. 1:0!!! Poté jsme museli nuceně střídat, když po "koňaru" nemohl dál pokračovat Čižmar, kterého nahradil Valenta. Jenže jsme po vstřelené brance polevili a hosté vycítili šanci, tak se hra vyrovnala. A při jednom z centru, kdy domácí brankář vyboxoval míč k lajně, se dostal k míči jeden z hostí a jeho "nepovedený " centr zapadl do zadního rohu brány 1:1!!! Do konce poločasu se už golově ani jedna strana neprosadila, a tak se šlo do kabin.

Ve druhé půli jsme to byli opět my, kdo se tlačil do zakončení. AJenže ne a ne přijít gol. Když už se povedla nějaká střela, vytáhl ji dobře chytající brankář hostů. Ale jak už to bývá, pokaždé uděláme chybu v obraně a to se nám mohlo vymstít. Po centru ze strany opět vyboxoval míč golman domácích a zcela nekrytý hráč prostřelil vše až na čáře stojícího Sáblíka, který zaskočil za brankáře a vyrazil míč, který se opět dostal k hostům, ale tou trefili už brankáře který míč pokryl. anedlouho se do hry dostal Hošťálek a bylo to povedené střídání a oživení hry. Druhý gol padl po spolupráci, kdy vystřelil právě Hošťálek a míč se po odrazu dostal ke Knobovi, který měl lehkou práci a prázdnou bránu trefil. 2:1!!!  Potom jsme nechali několika střelami vyniknout brankáře hostí. A třetí gol dal sám Hošťálek, kdy po ztrátě balonu se nestihli hosté vrátit a tak měl domácí útočník volnou cestu a ač zahrál stoper na půlce rukou, rozhodčí nechal výhodu a Hošťálek poslal míč podél padajícího golmana 3:1. Po rozehrání se už pískal konec, a tak tři body zůstali doma!!!!

Hnojice - Štěpánov 2:2 (1:1)

A3A2101 Sokol Hnojice TJ Štěpánov B 2:2 (1:1)
Branky: Hošťálek, Miller - Fryblík, Olšanský; ŽK: Miller, Poláček, Valenta - Hladiš, Černošek, Pavlíček

Zápas začal velice svižně a vůbec nebylo poznat, že Štěpánov je na špici tabulky. Domácí si vytvořili tlak a hostující obrana jen tak tak odolávala. Ale jen do té doby než se po nákopu z obrany dostal k míči Hošťálek a přehodil vyběhnuvšího golmana. 1:0!!! Nepřestali jsme hrát, jak už to bývá a dál se dostávali do šancí, ale i Štěpánov už se probudil a začal taktéž hrozit. Jednu ze šancí měl i Kolečko, který na 16-ce místo střely zvolil kličku do tří hráčů domácích a ti si ho už pokryli. Další šanci měl Chmelař, který se dostal k hlavičce, kterou dokázal vytěsnit domácí brankář, ale jen nad sebe a v leže ještě odkopl pryč. Jenže než se šlo do kabin, tak jsme inkasovali. Na penaltě zůstal zcela sám stoper hostí Fryblík, který zužitkoval centr a hlavou vyrovnal . 1:1 !!! Za tohoto stavu se šlo do kabin.

Ve druhém poločase začal Štěpánov více hrozit a to rychlými brejky a pasy za obránce, které na nás celkem platily. Ale nemohoucnost hostí + domácí brankář byli proti golu. Ale ani domácí nezůstali pozadu a zapojili do hry golmana hostí. Když už to vypadalo, že opět nedáme další gol, přišla standartní situace, kterou do brány uklidil Miler. 2:1!!! Dlouho jsme se neradovali a hosté srovnali. Domácí si nepokryli pravou stranu a Olšanský se dostal až do vápna a střelou o tyč vyrovnal. Poté bylo vidět několik přímých kopů cca z 18-25 m na obou stranách, ale buď končili ve zdi nebo je golmani pokryli!!! Do konce zápasu se už nic nestalo a tak zápas skončil smírně 2:2!!!

Další kolo zajíždíme do Pňovic (nedělě 16:30)!!!!!!!!!!

Pňovice - Hnojice 1:3 (0:2)

A3A2207 Sokol Pňovice Sokol Hnojice 1:3 (0:2)
Branky: Navrátil - Knob, Poláček, Smrček; ŽK: Nezval - Ambrozek, Poláček

Konečně!!!! Tři body ze soupeřova hřiště. V tomto zápase, ač jsme zajížděli ke 4. týmu tabulky, na hřišti tento rozdíl nebyl vidět. Už od začátku jsme domácí zatlačili a vytvořili tlak. Podařilo se nám trefit i tyč. Hodně obraně pomohl domácí brankář, který vytáhl min. 3 tutovky. Jenže po půl hodině byl krátký na střelu Smrčka, který si na 16-ce zpracoval míč a střelou k tyči otevřel skore 0:1!!! Po tomto golu nastal menší úpadek a i domácí zahrozili. Po závaru v hostujícím vápně se dostali domácí ke dvoum střelám, ale ty trefili dobře postaveného Ambrozka, takže gol z toho nebyl. A ještě než skončil první poločas, tak po nepovedené malé domů, brankář hostí odkopl míč dopředu, kde hledal Knoba, který byl v ofsajdu, a tak nehrál a k míči se dostal Poláček, který šel sámna brankáře a lobem zakončil poločas. 0:2!!!!

Ve druhé půli došlo na nucené střídání, kdy ze hřiště odešel Vyhnánek a nahradil ho Valenta. Hra se vyrovnala a domácí se dostali i k několika šancím, které ale končili buď na obraně nebo centry, které si pohlídal brankář. Ten měl i střelu na bránu, kdy po dlouhém výkopu málem zaskočil domácího golmana, který jen tak tak vytáhl míč nad břevno!!! Asi v 70 minutě po výkopu brankáře hostí, byl domácí bek nedůrazný a Knob ho přetlačil a střelou podél brankáře dává na 0:3!!! Poté přišly další dvě střídání, kdy ze hry odešli Novák a Poláček a na hřiště Adam a Střípek!!! Už jsme si mohli výsledek pohlídat, jenže domácí využili zaváhání v obraně a střelou mezi nohy snižili na 1:3!!! Do konce zápasu zbývali asi 2 minuty, tak už se nic nestalo a hosté si odvezli 3 body!!!

Jívová - Hnojice 3:6 (0:4)

A3A2406 FC Jívová Sokol Hnojice 3:6 (0:4)
Branky: Fecenko, Havlík, Mazáč - Hošťálek 4, Knob, Sáblík

Po týdnu volna jsme se chystali do Jívové. Začali jsme v 10 lidech a i tak jsme dokázali vstřelit dva goly. Oba dva dal Kuža (Hošťálek) . První si po pěkné kombinaci na běhl do 16-ky a křižnou střelou napálil míč přes golmana. Druhý přidal po výkopu brankáře hostí, kdy si opět na 16-ce zpracoval balon a nedal domácímu brankáři šanci 0:2!!! Poté jsme už pokračovali v 11 lidech. Jívová také zahrozila, jenže z toho gol nebyl. Po závaru ve vápně se dostali ke střele, kterou vykopl Sáblík z čáry. Do poločasu jsme přidali ještě dva goly.

Ve druhé půli jsme trochu přestali hrát a tak byla hra vyrovnanější, domácím se málem podařilo snížit, kdy se po cetru ze strany dostal k hlavičce jeden z domácích, ale brankář byl na místě a hlavičku vytáhl. Přišla šance na druhé straně a gol se podařil vstřelit opět nám. 0:5!!!! A i domácí se naknec dočkali golu, kdy se po odražené střele dostal k míčí domácí útočník a pod golmanem posunul míč z malého vápna do branky 1:5!!! Ale netrvalo dlouho a Sáblík zvýšil na 1:6!!! Po kombinaci mezi záložníky dostal míč Knob , který posunul na Sáblíka a ten měl už před sebou jen golmana!!! Nebylo co řešit !!! Pak šel Knob sám na brankáře a po střetu s ním se dostal k míčí Kuža a vsítil 7 gol, který sudí uznal, ale po konzultaci s domácím pomezním odvolal pro údajný ofsajd!!!  Domácí na to odpověděli brankou, kdy se opět dostal ke střele jeden z domácích a míč zapadl k tyči. 2:6!!! Rozhodčí domácí tlačil ke vstřelení golu a vymyslel si penaltu!!! Tu domácí útočník kopl do směru brankáře a ten ji vytáhl!!! Ale nakonec se přeci jen domácí dočkali 3 golu, kdy se míč odrazil od tyče a na domácího útočníka zývala prázdná branka!!! 3:6 !!! Do konce už se nic nestalo !!!

Hnojice - Huzová 0:0

Tento víkend jsme přivítali tým z Huzové. Ze začátku jsme měli štěstí, když se hosté dostali k zakončení, míč už šel do brány , ale od drnu se odrazil a přeskočil bránu. Poté jsme se probudili a začal tlak na hosty. Své šance pálili postupně Sáblík, Hošťálek ... Nikdo nedokázal dostat míč do brány.  Když už se blížil konec poločasu dostal se ke střele Hošťálek, ale trefil jen tyč, od které zamířil balon pryč. Do konce poločasu se hrálo většinou mezi vápny.

Ve druhé půlce se probrali hosté a hrozili brejky. Po jednom z nich se dostal za obranu jeden z hostí, jenže domácí golman byl včas z brány a vrhl se mu pod nohy. Nakonec se nám podařilo vstřelit gol, jenže nám ho rozhodčí neuznal pro údajný ofsajd. I hosté se dočkali golu,po dlouhém autu míč propadl až do brány,jenže ho nikdo netečoval, tak se skore neměnilo. V závěru jsme si vytvořili tlak a po jednom ze závarů v 16-ce hostů se postupně k zakončení dostali 3 hráči domácích, ale nikdo míč za záda brankáře nedostal. A tak zápas skončil 0:0!!!

Horní Loděnice - Hnojice 0:1 (0:1)

Začátek utkání byl od nás trošku nejistý, domácí si vytvořili pár šancí, ale nedokázali je zužitkovat. Poté jsme se už probudili a také začali hrozit. A to se nám vyplatilo, protože po jedné z kobinací ve středu hřiště si zpracoval míč Schmidl a vyslal do úniku Poláčka, který střelou k tyči nedal brankáři šanci. 0:1 !! Domácí to ale nezabalili a dál se snažili vyrovnat. Jenže jejich nákopy končily na obraně hostí.

Ve druhé půli začali lépe opět domácí, kteří se tlačili do zakončení a po jedné akci z pravé strany málem vyrovnali. To když domácí útočník si na pravé straně zpracoval míč a poslal jej do běhu spoluhráči, který na dlouhou nohu zakončoval do prázdné, ale vrhl se mu pod nohy golman hostí a vytáhl to na roh !!! Pak už jsme pálili jednu šancí za druhou. Třeba střela zpoza 16-ky od Sáblíka mohla skončit golem, ale když už byl golman překonán, zjevil se v bráně obránce, jenž střelu vytlačil pryč. Zanedlouho byl v šanci opět áblík, když po centru hlavičkoval do golmana. Ke konci utkání se už jen hádalo a vznikla ttoho i malá strkanice. Tím skončil celý zápas a my si odvezli 3 body, které nám pomohli ředstihnou tohoto soupeře v tabulce!!!!!